VAIKŲ PRATINIMAS PRIE ODONTOLOGONIŲ PROCEDŪRŲ

VAIKŲ PRATINIMAS PRIE ODONTOLOGONIŲ PROCEDŪRŲ. Kai tik išdygsta pirmi pieniniai dantukai, būtina juos valyti . Tai galima daryti drėgna marle ar medžiagos gabalėliu, vėliau pratinant vaiką valytis dantukus dantų šepetėliu. Kol vaikas valydamas dantukus ryja dantų pastą – naudokite pastą be fluoro. Rekomenduotina tėveliams patiems pakartotinai „pervalyti“ vaikučio dantukus iki 6-7 metų.

VAIKŲ PRATINIMAS PRIE ODONTOLOGONIŲ PROCEDŪRŲ

VAIKŲ PRATINIMAS PRIE ODONTOLOGONIŲ PROCEDŪRŲ

Nevalant pieninių dantų arba juos blogai valant anksčiau ar vėliau atsiras kariesas ir rizika, kad dantis gali būti pašalintas. Kiekvienas pieninis dantukas laiko vietą nuolatiniam dančiui ir jam iškritus per anksti, dažniausiai atsiranda vietos trūkumas nuolatiniams dantims , todėl jie gali dygsti kreivai. Vaikui teks nešioti ortodontinę plokštelę, kad atstatyti prarastą vietą nuolatiniam dančiui.

Būtina apsilankyti pas odontologą

Išdygus pirmiems nuolatiniams krūminiams dantukams būtinai apsilankykite pas odontologą. Ką tik išdygusių nuolatinių dantų vagelės yra silpniau mineralizuotos, todėl yra didesnė karieso atsiradimo rizika. Gydytojas jums pasiūlys padengti dantų vageles silantu, taip užkertant kelią ten riktis maistui ir vystytis kariesui.

Klaidinga nuomonė apie pieninius dantis

Kartais tėveliai galvoja, kam gydyti pieninius dantis, juk vis tiek jie greitai iškris. Labai klaidinga nuomonė. Kiekvienas pieninis dantis laiko vietą nuolatiniam dančiui ir įtakoja sukandimo aukštį. Per anksti netekus pieninių dantų dažniausiai turėsite vietos trūkumą nuolatiniams dantims ir sukandimo problemų, teks nešioti ortodontinę plokštelę, breketus ar funkcinį aparatą vietos atstatymui ir sąkandžio korekcijai.

Pasiimkite vaikus į savo procedūras

Veskitės savo vaikučius kartu, kai patys einate gydytis dantų. Tegul mažieji sukasi aplinkui ir mato kad mama ar tėtis tiesiog gydosi dantukus. Nesakykite vaikučiui, kad nereikia bijoti ar kad neskaudės pas gydytoją odontologą. Taip jūs tik sukelsite vaikučio galvelėje mintis, kad gal ten iš tikro reikia bijoti ar gal net ir skaudės. Tiesiog pasakykite mažiesiems, kad gydytojas suskaičiuos dantukus ir gal būt juos pavalys šepetėliu.

Daugiau odontologijos klinikoje.