Dantų protezavimas

Dantų protezavimas – inovatyvi technologija, kuri leidžia praradus dantį nesunkiai jį atkurti naudojantis specialiomis priemonėmis.

Dantų protezavimas

Protezavimas reikalingas, kuomet:

 1. Dantis auga netaisyklingai.
 2. Kuomet reikia išrauti dantį dėl negero sąkandžio.
 3. Dėl įvairiausių ligų, kaip kariesas, audinių ligos.
 4. Dėl danties ar jo dalies praradimo.

Daugelis klaidingai suvokia, kad dantų protezavimas atliekamas tik tuomet, kai asmuo jau senas ir nebeturi nuosavų dantų. Visgi, vis jaunesniems asmenims tenka išbandyti šią paslaugą ir jie tvirtina, kad galutinis rezultatas džiugina.

 • Dantų protezavimas sugrąžina taisyklingą sąkandį.
 • Estetiškai patrauklią šypseną.
 • Dingsta šveplavimas ir kalba tampa taisyklinga.
 • Sukuriama natūrali dantų išvaizda.
 • Apsisaugoma nuo įvairių skrandžio ir kitokių pobūdžio ligų.

Kodėl svarbu, kad burnos ertmėje būtų visi dantys?

Daugelis mano, kad pavienių dantų neturėjimas nesukels jokių problemų ir todėl neskuba ieškoti sprendimų. Laiko gaišimas vėliau atsiperka papildomomis procedūromis, kurios reikalauja ir laiko, ir pinigų. Dantų protezavimas padeda užpildyti burnos ertmės tarpus ir užtikrinti, kad maistas bus sukramtytas kokybiškai. Vien dėl kramtymo problemų galima iššaukti skrandžio bei žarnyno ligas. Tuo pačiu netaisyklingas sąkandis skatina žandikaulio irimą, ko įtakoje veidas greičiau sensta ir deformuojasi išvaizda.

Naudinga pasidomėti:

Dantų protezavimo procesas:

Dantų protezavimas yra nesudėtingas procesas, kuris prasideda, kuomet odontologas-ortopedas peržiūri jūsų burnos ertmę. Iš esamos situacijos sprendžiama, kokie bus tolimesni žingsniai.

Dantų protezai gali būti dvejopi:

 1. Fiksuoti.
 2. Išimami.

Kiekvienas pacientas gali įvertinti pasirinkimus ir naudotis tuo, kuris jam atrodo priimtinas ir labiau apsimokantis finansiškai. Žinoma, gydytojas odontologas ortopedas patars, kuris variantas tinka labiausiai.

Jei reikalinga, prieš protezavimą atliekamas dantų plombavimas, profesionali burnos higiena ar kitos būtinos procedūros.

FIKSUOTI PROTEZAI

Mikroprotezai: porceliano laminatės-venyrai, užklotai, įklotai

Pasirenkamas variantas tuomet, kai nepavyksta gauti norimo estetinio vaizdo bei tvirtumo plombuojant.


Laminatės – plonos plokštelės, kurios yra priklijuojamos ant priekinio priekinių dantų paviršiaus. Jos padeda sukurti kuo labiau natūralesnius dantis, atkuriant natūralią spalvą, kuri primintų tokią, kokia yra jūsų natūralių dantų.

dantų protezavimas


Užklotai – pastarieji dažnai vadinami plomba, kuri yra gaminama iš presuotos keramikos ar cirkonio. Palyginus su paprasta plomba ši tarnauja kur kas ilgiau. Užklotai naudojami tam, kad apsaugoti dantį nuo skilimo, kai plomba sudaro daugiau nei pusę danties.

dantu protezai

Įklotai –  danties šaknies sutvirtinimas ruošiant protezavimui.

Protezuojant vainikėliais, laminatėmis ar tiltinėmis konstrukcijomis dantis apšlifuojamas,  daromas dantų atspaudas, pagal kurį laboratorijoje gaminamas protezas. Protezas pritaikomas paciento burnoje ir pricementuojamas.

protezavimas

Vainikėliai: metalo keramikos, bemetalės keramikos, cirkonio keramikos

Šis variantas pasirenkamas, kuomet dantis labai nuskilęs. Didelį defektą paprasčiau yra sutvarkyti su vainikėliais.

Metalo keramikos vainikėliai –  vienas pigiausių pasirinkimų. Tačiau pigumas lemia, kad šis dantų protezavimo būdas nenatūraliausias. Lengviausia pastebėti, kad asmuo yra su dirbtinais arba kiek pakoreguotais dantimis. Todėl dažniausiai naudojamas krūminių dantų protezavimui.

Dantų protezavimas

Bemetalės keramikos vainikėliai –  jie yra gaminami tik iš porceliano,  kuris užtikrina dirbtinių dantų estetiškumą, ilgaamžiškumą ir funkcionalumą. Naudojami priekinių dantų protezavimui.

Cirkonio keramikos vainikėliai – estetikos atžvilgiu dažniausiai pasirenkamas variantas, kuriuo drąsiai protezuojami priekiniai dantys. Tuo pačiu iš cirkonio medžiagos pagaminti vainikėliai yra labai tvirti ir ilgaamžiai, todėl tinka ir galinių dantų protezavimui.

Lieti metalo vainikėliai – jie gaminami iš metalo. Protezuojami tik galiniai, sunkiai pasiekiami dantys, kai reikalingas tik patvarumas.

Tiltinės konstrukcijos

Tiltinėmis konstrukcijomis dantų protezavimas atliekamas tuomet, kai asmuo praranda vieną arba kelis greta einančius dantis. Proceso metu nušlifuojami šalia esantys dantys ir jų tarpe įstatomas protezas. Įdedami atraminiai dantys, kurie leidžia jūsų burnos ertmei paprasčiau atlikti įprastus kramtymo veiksmus.

Dantų protezavimas ant implantų

Dantų implantavimas – efektyviausias būdas atstatyti savo burnos ertmės organų funkcionavimą. Implantavimo metu nepažeidžiami greta esantys dantys. Įsriegus sraigtelį į kaulą po kurio laiko ant implanto yra atliekamas protezavimas. Taip sukuriamas ir ilgaamžis, ir funkcionalus, ir galiausiai estetiškai gražus vaizdas.

IŠIMAMI PROTEZAI

Išimami protezai yra kiek pigesnis pasirinkimas ir tai lemia, kodėl žmonės juos pasirenka. Visgi, pastarieji lygiai tokie patys funkcionalūs ir padeda džiaugtis beveik kaip natūraliais dantimis.


Lanko atraminiai protezai

Pastarieji pasirenkami tuomet, kai burnoje yra dar natūralių dantų, kurie padeda prie jų pritvirtinti tam tikras plokšteles. Šie protezai burnoje užima kur kas mažiau vietos, dėl to sukelia mažesnį diskomfortą ir prie jų daug greičiau priprantama.

Dantų protezavimas


Pilnos bei dalinės plokštelės

Jei pacientas turi likusius tik kelis dantis, ar jų visai nebeturi, tuomet gaminami plokšteliniai protezai. Visgi, tai nėra labai patogus protezavimo pasirinkimas, kadangi plokštelė gali kristi. Reikia specialių priemonių, kurios padėtų plokštelei prisiklijuoti prie gomurio. Šis variantas rekomenduojamas tik tokiu atveju, kai jau nebėra kitų protezavimo alternatyvų.

Dantų protezavimas

Inovacijos skubiai žengia į priekį ir šiuo metu galima atrasti labai daug priemonių ir procedūrų padedančių susigrąžinti natūralios išvaizdos ir funkcionalius burnos organus. Dantų protezavimo klinikoje:

„Omnidenta“ naudojamos tik aukščiausios kokybės priemonės pritaikytos naujausioms technologijoms. Jeigu jums kyla klausimų – mielai į juos atsakysime. „Omnidenta“ – Jūsų paslaugoms.